Blog > Komentarze do wpisu

Kościół potrzebuje zmian! Musi przyciągać, a nie oddalać od siebie wiernych!

Dzień Dobry,

Zaczynając post chciałbym życzyć wszystkim udanej i pogodnej niedzieli. Jest ładna pogoda,można grillować i spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. 
W Polsce jesteśmy zadeklarowanymi w większości Katolikami. Czyli powinniśmy uczestniczyć w każdą niedzielę w mszy świętej, uczestniczyć w mszach w święta nakazane, chodzić do spowiedzi, dawać na wspólnotę parafialną, pościć w każdy piątek itd.
Powiedzcie ilu z zadeklarowanych Katolików tak robi? 20% ? 30%? W większości są to ludzie starsi! Z których pewna część chodzi tylko po to aby po oglądać innych i po plotkować. Kościół potrzebuje nowej ewangelizacji... Potrzebuje zmian! W innym przypadku za 10-15 lat parafianie odejdą, zadeklarują inną wiarę niż katolicyzm. 

Podam kilka przykładów:

1 Para żyje bez ślubu, rodzi im się dziecko. Ksiądz nie chce ochrzcić dziecka bo rodzice nie mają ślubu? To nie paranoja? Rodzice chcą aby dziecko było katolikiem a ksiądz im tego odmawia! I gdzie tu u takiego księdza wiara, dobroć, jedność? Nie ma! Patrzy tylko na siebie i na swoje chore poglądy niemające niczego wspólnego z wiarą...

2. Dlaczego Ksiądz ma nie mieć żony. Skoro na 10 księży, 7 spotyka się z kobietami, udając, że to znajoma czy siostra....
    Właśnie z tego zakłamania ksiądz Marcin Luter odszedł od katolicyzmu, dokonał reformacji i założył odłam luterański,
    w którym ksiądz ma normalnie żonę jako człowiek normalny i cywilizowany. W Katolickim Kościele jest "niby celibat" 
    pełno zboczeńców i pedofilii a Kościół udaje, że tego problemu nie ma i zamiata wszystko pod dywan.
    Myślicie, że takie postępowanie przyciąga wiernych?

3. Różnica między ceną ślubu cywilnego, a Kościelnego. Ślub cywilny kosztuje ok 100 zł, a śluby kościelne: 700, 1000, 2000, 3000 ile fanatyk ksiądz sobie krzyknie! Śluby Kościelne powinny być bezpłatne lub co łaska, a nie żeby kosztowały kilka razy więcej niż ślub cywilny. Nie uważacie, że za dużo krzyczycie za ślub i tym odrzucacie od siebie wielu parafian???

4. Gracie z politykami. Pokazujecie się, spotykacie prywatnie. Mieszacie się w politykę. Ksiądz powinien zajmować się wiarą i miłosierdziem, ksiądz nie może być politykiem, a ilu takich mamy,,,

Na chwilę obecną według mojej oceny tyle argumentów wystarczy. Nie mówię, że wszyscy księża są tacy jak napisałem powyżej,
Jest wielu wspaniałych kapłanów którzy są miłosierni, pomagają ludziom, nie patrzą na korzyści majątkowe a na wiarę, takim kapłanem był S.P ksiądz Janusz Sajnóg. Odszedł przedwcześnie pozostawiając po sobie prawdę! wiarę! i miłosierdzie. Niech spoczywa w pokoju!

Ja jestem osobą wierzącą, ale nie praktykującą, powiem Wam, że zbrzydło mi to co się dzieje w Kościele. A kulminacyjnym momentem była msza w której ksiądz podczas kazania mówił, że taca musi szeleścić  a nie brzęczeć... Wtedy czara goryczy się u mnie przelała.
Wierzę w Boga! Modlę się, ale ta cała otoczka matelialno-polityczno-mentalna nie podoba mi się i nawołuję do jasności umysłu i nowej ewangelizacji Kościoła. Kościół nie może odrzucać wiernych dlatego, że nie mają ślubu, czy nie dają odpowiednio na potrzeby Kościoła. Kościół musi nauczać, dawać wiarę, być miłosiernym i wyrozumiałym. Wybaczać i pozwolić sobie wybaczyć. Być otwartym na dialog, a nie zamkniętym przez monolog kapłana. Przemyślcie czy nie mam racji. Życzę spokojnej niedzieli! Marek Mel :)

niedziela, 22 lipca 2018, marekmel
Marek Mel

Polecane wpisy